Годинникова вежа
майдан Свободи
UA-80600 Броди/ Brody
->in Karte anzeigen

 

Годинниковий павільйон був збудований у Бродах на початку ХХ ст. Знаходився він у північно-західній частині міського парку, званого в народі Райківка (на місці нинішнього фонтану на майдані Свободи). Автор ідеї встановлення і архітектор споруди на даний час не відомі.

Годинниковий павільйон був трьох’ярусним. Перший ярус займав магазин (кіоск) Владислава Коциана, де продавали солодощі та пресу. На другому рівні споруди знаходився годинник, який показував час для брідщан, котрі прогулювались парком, а також для працівників адміністративних установ, що знаходилися довкола. Третій ярус – це чотирикутне в плані завершення з арковими порізами, що завершувалось шпилем. Тут знаходився дзвін, який і вибивав час для мешканців і гостей Бродів.

Годинниковий павільйон (інша назва «малий ратуш») простояв дві світові війни і був розібраний у 1950-их роках через аварійний стан. У 2001 році під час благоустрою центральної частини майдану Свободи був збудований новий (досить схожий на давній) годинниковий павільйон у північно-східній частині парку (скверу).

(Василь Стрільчук, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею, фото-Вікіпедія)

Landkreis:
Rayon Brody